Sprzedaż samochodu

0
535

Kiedy sprzedajesz samochód, naturalnie chcesz uzyskać najlepszą cenę od kupującego. Jednak kupujący szuka również najlepszej oferty, jaką może znaleźć, więc decydując się na cenę wywoławczą, upewnij się, że samochód decyduje o cenie. Zbyt wiele razy sprzedawca samochodu jest sfrustrowany utratą sprzedaży, ponieważ cena jest po prostu zbyt wysoka. Z drugiej strony, nie chcesz wydawać się zdesperowany, nawet jeśli jesteś. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać wartość samochodu.

Jeśli cena wywoławcza jest znacząca, kupujący prawdopodobnie otrzyma kredyt bankowy na zakup. Zapoznaj się z Kelly Blue Book (r), aby ustalić prawdziwą uczciwą cenę rynkową. To bank będzie skłonny pożyczyć, więc bądź realistą. Jeśli zależy ci na szybkiej sprzedaży, zechcesz trochę negocjować. Oczywiście, jeśli kupujący jest skłonny zapłacić gotówką, rozpoznaj zalety sprzedaży gotówkowej i odwzajemnij się, oferując lepszą cenę za transakcję gotówkową. Sprzedaż samochodu może przerodzić się w długi i frustrujący proces, gdy potencjalni nabywcy zostaną odrzuceni przez ich bank.

Sprzedaż samochodu na dzisiejszym rynku wymaga uwzględnienia kosztów benzyny. Jeśli twój samochód ma dobry przebieg, jest to zaletą. Jeśli nie, uwzględnij to w cenie.

Po ustaleniu, co chcesz dla swojego samochodu i przed umieszczeniem reklamy, spraw, aby pojazd był tak czysty i dobrze wyglądający, jak to możliwe. Dokładnie oczyść i odkurz pojazd. Sprawdź, czy poziom oleju i wody jest uzupełniony, a wszystkie kierunkowskazy, światła stopu itp. Są sprawne. Jeśli samochód jest brudny, kupujący może odnieść wrażenie, że nie jest też dobrze konserwowany mechanicznie. Sprzedaż samochodu przypomina wywiad. Tylko raz masz szansę zrobić dobre wrażenie.

Jeśli masz instrukcję obsługi i dokumentację konserwacji, zbierz je razem. Kupujący jest przekonany, że skrupulatnie wypełnia dokumenty. Jednocześnie daje kupującemu o jedną rzecz mniej do wyboru podczas negocjacji.

Jeśli sprzedajesz samochód, który nie jest idealny, sprawdź pod kątem wgnieceń, łez w tapicerce i innych drobnych wad. Jeśli jeden lub dwa uszkodzone przedmioty można łatwo naprawić niewielkim kosztem, naprawy pomogą ci uzyskać żądaną cenę.

Wreszcie, jeśli palisz, wyczyść popielniczkę i zawieś odświeżacz nad lustrem! Niepalący są wyłączani przez zapachy papierosów. Sprzedaż samochodu może być tak łatwa, jak to tylko możliwe. Wyceń to dobrze. Zarówno ty, jak i nowy właściciel odchodzicie szczęśliwi!