Historia samochodu hybrydowego

0
1064

Skąd się wziął samochód hybrydowy? Cóż, czytaj dalej, aby się dowiedzieć. Samochody hybrydowe są bardzo popularne wśród dzisiejszych nabywców samochodów i istnieje wiele powodów. Zanim jednak pomyślisz o kupnie samochodu hybrydowego, możesz najpierw dowiedzieć się czegoś o historii samochodu hybrydowego.

Co zaskakujące, samochody hybrydowe istniały jeszcze przed samochodami napędzanymi gazem. Mniej więcej w 1665 r. Jezuicki ksiądz Ferdynand Verbeist rozpoczął plany pewnego rodzaju pojazdu. Ten pojazd byłby bardzo prosty, nic skomplikowanego ani skomplikowanego. Proste było wszystkim, czego chciał. Ferdinand zaplanował więc samochód, który miałby cztery koła i działałby tylko na parze. Ferdynand potrzebował około piętnastu lat pracy, aby zrealizować swój plan. Pracował nad udoskonaleniem swojego wymarzonego samochodu. Ale nikt nie wie, czy kiedykolwiek skończył, ponieważ nie ma dowodów na istnienie jego koncepcji.

W 1769 roku mężczyzna imieniem Nicholas Cugnot opracował wózek, który mógł być napędzany wyłącznie parą. Wagon rzeczywiście działał i mógł jechać z prędkością sześciu mil na godzinę. Ten projekt był świetny, ale trudno było uzyskać potrzebną ilość pary, która pozwoliłaby samochodowi na pokonanie dowolnej odległości, która była w jakikolwiek sposób znacząca.

Przełom w samochodach hybrydowych nastąpił w końcu, kiedy Robert Anderson opracował samochód z napędem elektrycznym w 1839 roku. Był to pierwszy tego rodzaju pojazd. Samochód został zbudowany w Szkocji.

Ten samochód elektryczny był bardzo chwaloną innowacją swoich czasów. Jednak jedynym problemem było to, że bardzo trudno było naładować akumulator samochodu. Niektórzy pionierzy pojawili się za Andersonem, ale oni również mieli trudności z uzyskaniem łatwego ładowania baterii.

W końcu w 1898 roku Porsche wypuściło silnik elektryczny i spalinowy, który był pierwszym w swoim czasie. Samochód nazywał się elektryczną szezlongiem Lohner i mógł podjechać nawet do 40 mil za pomocą akumulatorów.

Wkrótce pionierzy połączyli silnik benzynowy i akumulatorowy, aby zasilić dzisiejszy samochód hybrydowy. W 1999 r. Honda zrobiła skok na rynek amerykański. Wyszło z Wglądem. To była lekka dwudrzwiowa hybryda. Od tego czasu samochody hybrydowe właśnie ewoluowały i poprawiały się do tego, co można dziś zobaczyć na rynkach. Samochody hybrydowe są przeznaczone nie tylko dla osób, które są złożone i chcą połączyć akumulator z mocą paliwa, aby zabrać je tam, gdzie chcą. Samochody hybrydowe na początku były proste, a dziś są nadal proste.

Teraz samochody hybrydowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie je lepiej rozumieją. Samochody hybrydowe w XXI wieku przeżyły boom sprzedaży, kiedy na rynek pojawiła się Toyota Prius. Była to pierwsza hybryda z czterema drzwiami, która była sprzedawana w Ameryce.

Następnie hybryda Escape Forda stała się pierwszą hybrydą SUV w historii. Masz więc historię hybrydy, współczesnego nowoczesnego samochodu.